Na tej stronie
Kupowanie hulajnóg elektrycznych online daje dziś dostęp do większej liczby modeli i konfiguracji niż kiedykolwiek wcześniej. Jednak ogromna różnorodność moc silników, pojemności baterii, rozmiarów opon, prędkości maksymalnych i typów pojazdów może przyprawić początkującego o zawrót głowy.
Czy silnik 350W wystarczy na Twoje dojazdy? Wybrać 8,5-calową oponę o strukturze plastra miodu czy 10-calową bezdętkową? Potrzebujesz baterii 15Ah, e-roweru z dwiema bateriami, czy terenowych osiągów elektrycznego motocrossu?
HIQIS oferuje produkty na krótkie trasy po mieście, długie dojazdy, jazdę w mieszanym terenie, rowerowanie na grubych oponach i rekreacyjną jazdę w terenie. Te modele nie są po prostu ustawione od podstawowych do najdroższych. Każda kategoria produktów jest projektowana dla innego typu użytkownika.
Najlepszy pojazd elektryczny to niekoniecznie ten z największym silnikiem czy najdłuższym deklarowanym zasięgiem. To ten, który pasuje do Twojej trasy, terenu, miejsca przechowywania, doświadczenia i lokalnych przepisów.
Zacznij od swoich potrzeb
Zanim zaczniesz porównywać moc silnika i pojemność baterii, zastanów się, jak zamierzasz korzystać z pojazdu.
Osoba pokonująca kilka kilometrów po utwardzonych miejskich ulicach ma zupełnie inne potrzeby niż ktoś, kto podjeżdża pod górę, wozi ładunek, jeździ po żwirze albo eksploruje terenowe szlaki.
Zadaj sobie następujące pytania:
- Jaki dystans pokonuję zwykle każdego dnia?
- Czy będę jeździć głównie po asfalcie, żwirze, czy w terenie?
- Czy na mojej trasie są strome podjazdy?
- Czy będę musiał wnosić pojazd po schodach?
- Jakie obciążenie — kierowca i ładunek — musi udźwignąć?
- Co jest dla mnie priorytetem: mobilność, zasięg, komfort czy moc?
- Jaka moc i prędkość pojazdu są dozwolone w moim regionie?
Ofertę HIQIS można podzielić na cztery główne kategorie:
| Wymagania dotyczące jazdy | Polecane modele HIQIS |
|---|---|
| Krótkie trasy po mieście | serie D8, V8, D9, V9 i V10 |
| Dłuższe dojazdy po mieście | MAX, V10 PRO i D9 MAX |
| Jazda na grubych oponach i w mieszanym terenie | serie RS10, RS11, RS20 i RS21 |
| Dojazdy i rekreacja na rowerze elektrycznym | serie E20, C200, S8 i F26 |
| Rekreacyjna jazda w terenie | MT12, MT17 i MT19 |
Jak wybrać przenośną miejską hulajnogę elektryczną
Miejskie hulajnogi elektryczne stawiają zwykle na rozsądną wagę, kompaktowe wymiary, sensowny czas ładowania i mało wymagające opony.
Miejska seria HIQIS obejmuje modele 350W, 500W i 600W o wadze od około 12,5 do 19 kg. Te hulajnogi powstały do dojazdów do pracy, poruszania się po kampusie, krótkich tras w okolicy oraz pokonywania pierwszego i ostatniego odcinka podróży.
D8 i D8 PRO: podstawowe dojazdy po mieście
Seria D8 ma silnik 350W z przodu i 8,5-calowe opony o strukturze plastra miodu. Przy masie własnej około 13–13,5 kg to jedne z bardziej przenośnych modeli w ofercie HIQIS.
D8 korzysta z baterii 36V 7,8Ah i deklarowanego zasięgu 15–20 km. D8 PRO ma baterię 10,5Ah, a deklarowany zasięg rośnie do 25–35 km.
Najlepszy dla: krótkich dojazdów, jazdy po kampusie i osób, dla których liczy się przenośność.
V8 i V8 PRO: lekka mobilność na co dzień
V8 łączy silnik 350W, baterię 36V 10,5Ah i 8,5-calowe opony o strukturze plastra miodu. Przy około 12,5 kg to najlżejszy model w katalogu HIQIS.
V8 PRO ma taką samą moc i baterię, ale inną konstrukcję ramy i masę własną około 14 kg. Oba modele oferują deklarowany zasięg 25–35 km.
Najlepszy dla: osób, które muszą nosić hulajnogę lub przechowywać ją w niewielkiej przestrzeni.
Serie D9 i V9: większa stabilność dzięki 10-calowym oponom
D9, D9 PRO, D9 MAX, V9 i V9 PRO mają 10-calowe opony o strukturze plastra miodu. W porównaniu z mniejszymi, 8,5-calowymi oponami większa średnica daje pewniejsze prowadzenie na łączeniach asfaltu, progach zwalniających i drobnych nierównościach.
D9 i standardowy V9 korzystają z baterii 36V 10,5Ah o deklarowanym zasięgu 25–35 km. D9 MAX i V9 PRO mogą mieć baterie 15Ah, co zwiększa deklarowany zasięg do 40–50 km.
Najlepszy dla: osób dojeżdżających po mieście, które szukają równowagi między przenośnością, stabilnością i zasięgiem.
V10 i V10 PRO: mocniejsze hulajnogi 500W do dojazdów
Seria V10 zwiększa moc silnika do 500W.
Standardowy V10 ma baterię 36V 10,5Ah i oferuje deklarowany zasięg 25–35 km. V10 PRO korzysta z większej baterii 36V 15Ah i wydłuża deklarowany zasięg do 40–50 km.
Obie wersje mają 10-calowe opony o strukturze plastra miodu.
Najlepszy dla: osób, które chcą mocniejszego przyspieszenia, lepszego wsparcia na podjazdach lub większego zasięgu niż w podstawowej hulajnodze do dojazdów.
V10 ABE: wersja z ograniczeniem prędkości do 20 km/h
V10 ABE ma silnik 500W i prędkość maksymalną 20 km/h. Jest dostępny z baterią 36V 8Ah lub 12Ah, co daje deklarowany zasięg odpowiednio 25–35 km i 35–45 km.
Model może zainteresować osoby szukające konfiguracji z ograniczoną prędkością. Przed jazdą warto jednak potwierdzić dokładną certyfikację produktu sprzedawanego na danym rynku i sprawdzić lokalne przepisy.
HIQIS MAX: moc, opony pneumatyczne i zasięg do dojazdów
HIQIS MAX ma tylny silnik 600W, 10-calowe opony pneumatyczne oraz do wyboru baterie 36V 13Ah lub 15Ah. Jest dostępny w wersjach 25 km/h i 40 km/h, z deklarowanym zasięgiem 35–50 km.
Opony pneumatyczne zwykle lepiej tłumią wstrząsy i lepiej trzymają się drogi niż pełne opony o strukturze plastra miodu, wymagają jednak regularnego sprawdzania ciśnienia.
Najlepszy dla: osób, które chcą mocniejszych osiągów w mieście i dodatkowego komfortu jazdy.
Porównanie miejskich hulajnóg elektrycznych
| Model | Silnik | Bateria | Deklarowany zasięg | Masa własna | Główne zastosowanie |
|---|---|---|---|---|---|
| D8/D8 PRO | 350W | 7,8/10,5Ah | 15-20/25-35 km | 13-13,5 kg | Podstawowe dojazdy |
| V8 | 350W | 10,5Ah | 25-35 km | 12,5 kg | Lekka i przenośna |
| V8 PRO | 350W | 10,5Ah | 25-35 km | 14 kg | Codzienne trasy po mieście |
| D9 | 350W | 10,5Ah | 25-35 km | 14 kg | Miejska hulajnoga 10 cali |
| D9 PRO/MAX | 350W | 10,5/15Ah | 25-35/40-50 km | 16 kg | Dłuższe dojazdy po mieście |
| V9/V9 PRO | 350W | 10,5/15Ah | 25-35/40-50 km | 17-18 kg | Stabilne dojazdy po mieście |
| V10 | 500W | 10,5Ah | 25-35 km | 14 kg | Mocniejsze dojazdy |
| V10 ABE | 500W | 8/12Ah | 25-35/35-45 km | 18-19 kg | Wersja 20 km/h |
| V10 PRO | 500W | 15Ah | 40-50 km | 16 kg | Moc i duży zasięg |
| MAX | 600W | 13/15Ah | 35-50 km | 17 kg | Komfortowe trasy po mieście |
Jak wybrać hulajnogę z grubymi oponami lub terenową
Seria HIQIS RS jest przeznaczona dla osób, które potrzebują więcej mocy, większej nośności i lepszych osiągów na nierównych drogach.
Te modele mają silniki 1200W i 10-calowe opony bezdętkowe, zapewniając mocniejsze przyspieszenie, lepsze wjeżdżanie pod górę i większą wszechstronność w mieszanym terenie niż lekkie hulajnogi miejskie.
RS10 i RS10 MAX: praktyczne osiągi na grubych oponach
RS10 ma tylny silnik 1200W i jest dostępny z baterią 48V 15Ah lub 25Ah.
Wersja standardowa oferuje deklarowany zasięg 45–55 km, a RS10 MAX wydłuża go do 75–90 km. Hulajnoga wytrzymuje obciążenie do 120 kg i waży około 25–27 kg.
Najlepszy dla: dłuższych dojazdów po mieście, codziennego użytku i lekkiej jazdy w mieszanym terenie.
RS11 i RS11 MAX: lżejsza propozycja 1200W
RS11 oferuje taki sam tylny silnik 1200W, opcje baterii i deklarowany zasięg jak RS10, ale ma mniejszą masę własną — około 22–24 kg.
To dobry wybór dla osób, które chcą mocniejszych osiągów bez przechodzenia na cięższą, terenową konstrukcję.
Najlepszy dla: osób, które chcą osiągów 1200W w łatwiejszym w prowadzeniu pojeździe.
RS20 i RS20 MAX: hulajnogi terenowe o większej nośności
RS20 łączy tylny silnik 1200W, 10-calowe opony bezdętkowe i hamulce tarczowe. Jego maksymalna nośność wzrasta do 150 kg.
Wersja standardowa i MAX korzystają z baterii 48V 15Ah i 25Ah, z deklarowanym zasięgiem 45–55 km oraz 75–90 km. Solidniejsza konstrukcja została zaprojektowana na miejskie drogi, podjazdy, żwir i lekkie nawierzchnie terenowe.
Najlepszy dla: dłuższych tras, cięższych użytkowników i jazdy w mieszanym terenie.
RS21 i RS21 MAX: dwa silniki i napęd na obie osie
RS21 rozwija platformę RS o dwa silniki 1200W oraz napęd na przednie i tylne koło.
Układ dwóch silników daje mocniejsze przyspieszenie, lepsze wjeżdżanie pod górę i lepszą przyczepność na sypkich nawierzchniach. Zwiększa jednak masę pojazdu i zużycie energii. Przy masie własnej około 34–36 kg RS21 lepiej pasuje do doświadczonych użytkowników.
Najlepszy dla: stromych podjazdów, wymagającego terenu i osób szukających mocniejszych osiągów.
Porównanie serii RS
| Model |
Napęd |
Bateria | Deklarowany zasięg | Maksymalne obciążenie | Masa własna |
|---|---|---|---|---|---|
| RS10/RS10 MAX | 1200W, napęd na tylne koło | 15/25Ah | 45-55/75-90 km | 120 kg | 25-27 kg |
| RS11/RS11 MAX | 1200W, napęd na tylne koło | 15/25Ah | 45-55/75-90 km | 120 kg | 22-24 kg |
| RS20/RS20 MAX | 1200W, napęd na tylne koło | 15/25Ah | 45-55/75-90 km | 150 kg | 31-33 kg |
| RS21/RS21 MAX | Dwa silniki 1200W, napęd na obie osie | 15/25Ah | 45-55/75-90 km | 150 kg | 34-36 kg |
Poznaj ofertę e-rowerów HIQIS
Rowery elektryczne są dla osób, które chcą rowerowej pozycji jazdy połączonej ze wspomaganiem silnika, większymi kołami i praktycznymi możliwościami przewozowymi.
E20 i E20 PRO: praktyczne 20-calowe e-rowery z grubymi oponami
E20 ma 20-calowe terenowe grube opony i występuje w wersjach 250W oraz 1000W. Bateria 48V 15Ah zapewnia deklarowany zasięg 35–50 km.
E20 PRO przechodzi na układ dwóch baterii 48V 40Ah, wydłużając deklarowany zasięg do 100–120 km.
Najlepszy dla: praktycznych dojazdów, jazdy rekreacyjnej i osób, dla których najważniejszy jest zasięg.
C200 i C200 PRO: e-rowery z grubymi oponami i długim siedziskiem
C200 łączy tylny silnik 1000W, baterię 48V 17,5Ah i 20-calowe grube opony. Oferuje deklarowany zasięg 35–50 km.
C200 PRO zwiększa pojemność do 48V 35Ah w układzie dwóch baterii, wydłużając deklarowany zasięg do 80–100 km. Długie siedzisko i konstrukcja inspirowana motocyklem nadają mu wyrazisty, rekreacyjny charakter.
Najlepszy dla: spokojnej jazdy, wypoczynku na świeżym powietrzu i długich tras.
S8 i S8 PRO: od jednego silnika do osiągów dwóch silników
S8 ma tylny silnik 1000W i baterię 48V 17,5Ah, oferując deklarowany zasięg 35–50 km.
S8 PRO przechodzi na układ dwóch silników 2000W z napędem na przednie i tylne koło, hamulcami hydraulicznymi i baterią 48V 25Ah. Deklarowany zasięg to 50–60 km.
S8 PRO to najbardziej wyczynowy model w ofercie e-rowerów HIQIS.
Najlepszy dla: osób szukających mocniejszego przyspieszenia, przyczepności na obie osie i hamulców hydraulicznych.
F26: klasyczny e-rower z grubymi oponami 26 x 4 cale
F26 ma terenowe grube opony 26 x 4 cale, tylny silnik 1000W i baterię 48V 15,6Ah. Deklarowany zasięg to 35–50 km.
Większe koła i klasyczna konstrukcja roweru sprawiają, że model pasuje do osób, którym zależy na stabilności, znanej ergonomii i wszechstronności w terenie.
Najlepszy dla: jazdy w mieszanym terenie i osób preferujących pełnowymiarowy rower.
Porównanie e-rowerów HIQIS
| Model | Silnik | Bateria | Deklarowany zasięg | Kluczowa cecha |
|---|---|---|---|---|
| E20 | 250W/1000W | 48V 15Ah | 35-50 km | Praktyczny e-rower z grubymi oponami 20 cali |
| E20 PRO | 250W/1000W | 48V 40Ah, dwie baterie | 100-120 km | Największy deklarowany zasięg wśród e-rowerów |
| C200 | 1000W | 48V 17,5Ah | 35-50 km | Rekreacyjna konstrukcja z długim siedziskiem |
| C200 PRO | 1000W | 48V 35Ah, dwie baterie | 80-100 km | Spokojna jazda na długich trasach |
| S8 | 1000W | 48V 17,5Ah | 35-50 km | E-rower z grubymi oponami w stylu motocykla |
| S8 PRO | 2000W, dwa silniki | 48V 25Ah | 50-60 km | Napęd na obie osie i hamulce hydrauliczne |
| F26 | 1000W | 48V 15,6Ah | 35-50 km | Pełnowymiarowe grube opony 26 x 4 cale |
Jak wybrać elektryczny motocross HIQIS
Seria HIQIS MT jest przeznaczona do rekreacyjnej jazdy w terenie, odkrywania szlaków i odpowiedniego użytku na zamkniętych torach.
To nie są przenośne hulajnogi elektryczne. Przed wyborem modelu MT warto przemyśleć transport, przechowywanie, doświadczenie kierującego, sprzęt ochronny i lokalne przepisy.
MT12: kompaktowe osiągi terenowe na start
MT12 ma 14-calowe przednie koło i 12-calowe tylne. Silnik 1500W osiąga moc szczytową do 3000W.
Bateria 48V 25Ah zapewnia deklarowany zasięg 45–60 km, a prędkość maksymalna sięga 55 km/h.
Najlepszy dla: osób zaczynających przygodę z elektrycznym motocrossem i tych, które wolą bardziej kompaktową konstrukcję.
MT17: więcej mocy i większe przednie koło
MT17 zwiększa rozmiar kół do 17 cali z przodu i 14 cali z tyłu. Ma silnik 2000W o mocy szczytowej do 4000W.
Bateria 60V 25Ah zapewnia deklarowany zasięg 45–60 km, a prędkość maksymalna sięga 65 km/h. Większe przednie koło lepiej pokonuje nierówności i przeszkody na szlaku.
Najlepszy dla: osób szukających mocniejszego przyspieszenia, wyższej prędkości i lepszego prowadzenia w terenie.
MT19: większe koła i większy zasięg
MT19 ma 19-calowe koła z przodu i z tyłu. Ma silnik 1500W o mocy szczytowej do 3000W oraz większą baterię 60V 35Ah.
Deklarowany zasięg sięga 80–100 km, co czyni go najbardziej zasięgowym elektrycznym motocrossem w katalogu HIQIS.
Najlepszy dla: osób, którym zależy na stabilności dużych kół i dłuższych wyprawach w terenie.
Porównanie serii MT
| Model | Rozmiar kół | Silnik | Bateria | Prędkość maksymalna | Deklarowany zasięg |
|---|---|---|---|---|---|
| MT12 | 14 cali przód / 12 cali tył | 1500W / 3000W szczytowo | 48V 25Ah | 55 km/h | 45-60 km |
| MT17 | 17 cali przód / 14 cali tył | 2000W / 4000W szczytowo | 60V 25Ah | 65 km/h | 45-60 km |
| MT19 | 19 cali przód i tył | 1500W / 3000W szczytowo | 60V 35Ah | 60 km/h | 80-100 km |
Kluczowe parametry do porównania przed zakupem
1. Moc silnika
Hulajnoga 350W jest z reguły przeznaczona do codziennego poruszania się po mieście. Modele z silnikami 500W lub 600W dają mocniejsze przyspieszenie i lepsze wsparcie na podjazdach.
Seria RS o mocy 1200W powstała do dłuższych tras i mieszanego terenu. Modele RS21 z dwoma silnikami zapewniają znacznie lepszą przyczepność i przyspieszenie, a seria MT jest przeznaczona do rekreacyjnej jazdy terenowej.
Większa moc nie jest automatycznie lepsza dla początkujących. Mocniejsze pojazdy wymagają większych umiejętności i mogą szybciej zużywać energię z baterii.
2. Pojemność baterii i realny zasięg
Deklarowane zasięgi w katalogu HIQIS wynoszą od około 15 km do 120 km.
Na realny zasięg wpływają:
- Waga kierowcy i ładunku
- Średnia prędkość
- Podjazdy i warunki drogowe
- Ciśnienie w oponach
- Temperatura i wiatr
- Częste przyspieszanie i hamowanie
- Tryb jazdy
- Stan i wiek baterii
Wybierz baterię, która daje rozsądny zapas poza typową trasą w obie strony. Nie planuj każdej jazdy według maksymalnej wartości z ogłoszenia.
3. Rodzaj opon
Różne konstrukcje opon odpowiadają różnym warunkom jazdy:
- Opony o strukturze plastra miodu: mało wymagające i odporne na przebicia, dlatego nadają się na utwardzone miejskie drogi.
- Opony pneumatyczne: lepiej tłumią wstrząsy, ale wymagają kontroli ciśnienia.
- Opony bezdętkowe: kompromis między komfortem, trwałością i osiągami w mieszanym terenie.
- Grube opony: większa stabilność i przyczepność, ale też dodatkowa masa i opory toczenia.
- Terenowe opony z klockami: przeznaczone na ziemię, żwir i sypkie nawierzchnie.
4. Układ hamulcowy
Wiele lekkich modeli miejskich ma hamulce bębnowe. RS20, RS21 i większość e-rowerów HIQIS korzysta z hamulców tarczowych. S8 PRO oraz seria MT mają hydrauliczne układy hamulcowe.
Wraz ze wzrostem prędkości, masy i mocy silnika niezawodne hamulce stają się coraz ważniejsze.
5. Masa pojazdu i przechowywanie
Modele HIQIS ważą od 12,5 kg (V8) do 64 kg (MT19).
Osoby, które muszą wnosić hulajnogę po schodach, powinny wybierać modele takie jak D8, V8, D9 lub V10. Hulajnogi RS i rowery elektryczne lepiej pasują do stałego miejsca przechowywania. Modele MT należy przechowywać i transportować jak pojazdy motocyklowe.
Szybkie rekomendacje modeli HIQIS
- Krótkie trasy i łatwa przenośność: V8 lub D8/D8 PRO
- Stabilna miejska hulajnoga 10 cali: seria D9 lub V9
- Mocniejsze osiągi w mieście: V10, V10 PRO lub MAX
- Wersja z ograniczeniem do 20 km/h: V10 ABE
- Duża moc w lżejszej konstrukcji: RS11/RS11 MAX
- Dojazdy i użytek na grubych oponach: RS10/RS10 MAX
- Większa nośność i mieszany teren: RS20/RS20 MAX
- Zdolności podjazdowe dwóch silników: RS21/RS21 MAX
- Rower elektryczny o dużym zasięgu: E20 PRO lub C200 PRO
- Klasyczny, pełnowymiarowy rower: F26
- Wyczynowy e-rower z dwoma silnikami: S8 PRO
- Elektryczny motocross na start: MT12
- Mocniejszy elektryczny motocross: MT17
-
Motocross na dużych kołach z dużym zasięgiem: MT19
Jak bezpiecznie kupić pojazd elektryczny online
Porównując hulajnogi elektryczne dostępne online, nie kieruj się wyłącznie zdjęciami produktu, prędkością maksymalną czy mocą silnika z nagłówka.
Rzetelna karta produktu powinna zawierać:
- Pełną specyfikację techniczną
- Jasne informacje o wersji i limicie prędkości
- Dane baterii i ładowarki
- Wymiary pojazdu i opakowania
- Zasady wysyłki i zwrotów
- Informacje o gwarancji
- Instrukcję montażu i obsługi
- Dostępność części zamiennych
- Dostępne wsparcie klienta
- Informacje o certyfikacji dla danego rynku
Specyfikacje mogą się różnić między krajami i regionami sprzedaży. Przed złożeniem zamówienia potwierdź dokładny silnik, baterię, limit prędkości, ładowarkę i certyfikację dołączone do produktu.
Warto też sprawdzić lokalne przepisy dotyczące klasy pojazdu, prędkości, mocy silnika, rejestracji, ubezpieczenia, sprzętu ochronnego i dozwolonych miejsc jazdy.
Podsumowanie
Oferta HIQIS nie jest po prostu ułożona od najmniejszej do największej mocy. Została zaprojektowana wokół różnych potrzeb związanych z jazdą.
Rodziny D8, V8, D9, V9 i V10 obsługują przenośną mobilność miejską. MAX łączy moc, zasięg i komfort opon pneumatycznych. RS10 i RS11 dają mocniejsze osiągi na grubych oponach, a RS20 i RS21 rozszerzają ofertę o jazdę w każdym terenie i napęd na obie osie.
Serie E20, C200, S8 i F26 odpowiadają różnym typom użytkowników e-rowerów. MT12, MT17 i MT19 skupiają się na rekreacyjnych osiągach w terenie.
Najlepszy model to niekoniecznie ten z największą specyfikacją. To ten, który pasuje do Twojej trasy, miejsca przechowywania, doświadczenia, terenu i długoterminowych potrzeb.
Najczęściej zadawane pytania
Która hulajnoga elektryczna HIQIS jest najlepsza dla początkujących?
Na krótkie trasy po mieście dobrymi opcjami są D8, V8 i D9. Są stosunkowo lekkie i łatwiejsze w prowadzeniu niż mocne modele RS.
Który model HIQIS ma największy zasięg?
Według katalogu E20 PRO oferuje deklarowany zasięg 100–120 km. MT19 daje 80–100 km, a modele RS MAX z baterią 25Ah — 75–90 km. Rzeczywisty zasięg będzie się różnić.
Czym różnią się RS20 i RS21?
RS20 ma jeden tylny silnik 1200W. RS21 ma dwa silniki 1200W z napędem na przednie i tylne koło. RS21 daje mocniejsze przyspieszenie i lepsze wjeżdżanie pod górę, ale jest cięższy i może szybciej zużywać energię z baterii.
Jak wybrać między RS10 a RS11?
Oba modele mają podobne silniki, opcje baterii i deklarowany zasięg. RS10 jest pozycjonowany jako praktyczna hulajnoga do dojazdów na grubych oponach, a RS11 oferuje mniejszą masę własną dla osób, którym zależy na łatwiejszym prowadzeniu pojazdu.
Który e-rower HIQIS najlepiej nadaje się na długie trasy?
E20 PRO korzysta z układu dwóch baterii 48V 40Ah, a C200 PRO z konfiguracji dwóch baterii 48V 35Ah. Oba powstały z myślą o dużym zasięgu.
Czym różnią się MT12, MT17 i MT19?
MT12 ma kompaktowe koła i jest odpowiedni dla osób zaczynających przygodę z elektrycznym motocrossem. MT17 oferuje najwyższą moc szczytową i największą prędkość maksymalną. MT19 stawia na większe 19-calowe koła i duży zasięg.
Czy każdy model HIQIS można używać na drogach publicznych?
Niekoniecznie. Wymagania dotyczące użytkowania na drogach różnią się w zależności od kraju i regionu. Przed jazdą warto potwierdzić lokalne przepisy dotyczące klasy pojazdu, prędkości, mocy silnika, certyfikacji, rejestracji, ubezpieczenia i wymaganego wyposażenia bezpieczeństwa.




